Jdi na obsah Jdi na menu
 


Názory, kritiky, články

2015-01-29_004952.jpg   Studio Ypsilon, Sežeňte Mozarta

   23.1.2015

   Marie Třešňáková

 

Milou polohu našla i operní pěvkyně Michaela Šrůmová, která svoji Paminu vybavila pěvecky dokonale zvládnutým, přitom dojemným projevem, což vše okořenila potřebnou dávkou jakoby naivního herectví, která dokonale zapadla do stylizace představení. 


2015-01-27_010341.jpg   Neujahrskonzert in der Ilmenau

   1.1.2015

Der zweite Konzertteil gehörte der ganz wunderbar singenden Sopranistin Michaela Šrůmová. Mit der Saffi-Arie aus "Der Zigeunerbaron", dem Lisa- Lied aus "Land des Lächelns", der Rosemarie-Arie aus "Rosemarie" und dem Sarafinka-Lied aus "Perlen der Jungfrau" eroberte die Sopranistin die Herzen der Zuhörer im Sturm. Stürmisch, mit rhythmischem Beifall des Publikums zum Radetzkimarsch, endet das Neujahrskonzert wie stets zur vollsten Zufriedenheit der Zuhörer.


2015-02-20_013232.jpg    Výtečné Bachovo Vzkříšení a    

    Nanebevzetí.

    1.5.2014

    Vladimír Maňas

 

Kromě výtečně zvládnutých recitativů se Roman Janál skvěle předvedl i v áriích a zejména v duetu s výtečnou sopranistkou Michaelou Šrůmovou, která malé plochy, přidělené v rámci oratoria sopránu, využila beze zbytku.

 

obr-opera-dream.jpg  Kometa, Vzkříšení a vajíčko

  27.4.2014

  Dana Šimková

Celý tento překrásný příběh zazněl v podání vynikajících interpretů: nádherných sopránových partů se se svým jemným téměř andělským hlasem zhostila Michaela Šrůmová. Bach toho pro sólistku složil jen malou část, ale právě tu si budeme hodně dlouho pamatovat! Byla vynikajícím kontrastem k mužským partům.

 

      obr-s.l..jpg K jubileu východočeského rodáka

       20.6.2013

      Bohuslav Vítek    

festival.smetanovalitomysl.cz/smetanova-litomysl-2013-zpravodajstvi/k-jubileu-vychodoceskeho-rodaka/

Rozsáhlého partu nádherného a neprávem opomíjeného Stabat Mater se na špičkové úrovni zhostily sólistky Michaela Šrůmová a Markéta Cukrová. 

 

x.jpg                                                                 

Navzdory změnám zahrály FOK a ČF skvěle

25.2.2013

                                                                      Vladimír Říha  

 FOK pod taktovkou Vojtěcha Spurného uvedl vlastně historickou kuriozitu, světovou premiéru skladby napsané před 200 lety. Téměř vyprodaný sál byl svědkem koncertního provedení opery Antonína Rejchy Argene, regina di Granata. Rejcha, náš rodák působící ve Vídni a Paříži, ji napsal pro vídeňský dvůr, kde byla pouze privátně uvedena s císařovnou Marií Terezií v hlavní roli Argeny, královny lusitánské. Děj není tak podstatný jako hudba, která skladatele, známého spíše jako tvůrce komorní hudby a pedagoga, ukazuje jako zdatného operního skladatele a dává sólistům a sboru šanci ukázat přednosti.
I bez jedné onemocnělé sólistky se ostatní ve zkratce opery postarali o skvělý zážitek – hlavně Kateřina Kněžíková (Argene), Michaela Šrůmová (princ Almerico) a Jaroslav Březina jako král Edimir, výborný výkon orchestru podpořil i Český filharmonický sbor Brno.

 

11.jpgLegendární dirigent Rilling řídil Mesiáše v naléhavém předklonu. A zpaměti.

22.11.2012

                                                     Petr Veber

Sólisté – Michaela Šrůmová, Stanislava Jirků a Jaroslav Březina – byli na tuzemské poměry velmi dobří a v dobré formě. 

 

5.jpg       Lully hlásí Bacha na Mozarta!

       19. 9. 2012  

       Lucie Tisoňová

     

 

Dirigent vystavěl celé dílo na kontrastnosti sborových a sólistických pasáží, kterých se nejlépe zhostila sopranistka Michaela Šrůmová, jejíž jemný soprán a dokonalá dobová interpretace nadchly nejednoho diváka v sále.

 

                                                                   2.jpgLully a nová éra staré hudby v Brně?

                                                                       18.9.2012 

                                                                      Martin Flašar

 Sólisté byli skutečnou ozdobou večera: výborná Michaela Šrůmová spolupracuje s R. Válkem už dlouhou dobu, ..... Sólistky se barvou hlasu znamenitě doplňovaly, .....

 


 4.jpg                                                  

       Ludvíkovské Znojmo 

       Hudební rozhledy 11/2012

       Stanislav Bohadlo

      hudebnirozhledy.scena.cz/www/index.php

 

 

 

Sopranistky Michaela Šrůmová a Markéta Cukrová excelovaly............

 


    9.jpg                                       

Uvedení semiopery King Arthur v Třebíči 

15.9.2011

                                                 Boris Klepal

 Svým pěveckým uměním potěšily i obě sopranistky, Michaela Šrůmová a Lívia Vénosová. Zpívaly stylově, uměřeně a plasticky.

 

                              11.jpg                                                 

       Festival ve Znojmě zahájil i ukončil s noblesou

       Hudební rozhledy 09/2010

       Karla Hofmannová

       http://hudebnirozhledy.scena.cz/www/index.php

 

        

 

 Sopranistka Michaela Šrůmová se pohybovala lehce v koloraturních i melodických pasážích a její hlas zněl vpravdě andělsky, .......

 

6.jpg     Gloriana podruhé, neméně skvěle

     5.3.2012

     Vít Dvořák

 

 

Z dalších představitelů druhé premiéry Gloriany pak nejde nejmenovat Kateřinu Kněžíkovou (Penelope), ale i  Michaelu Šrůmovou (Dvorní dáma), které suverénně zopakovaly své skvostné premiérové výkony. 

 

6.jpg

     Myslivečkův Motezuma ve Znojmě

     18.7.2011

     Vít Dvořák

 

 

Velmi dobře se také předvedla hlavně díky starší hudbě již dostatečně známá Michaela Šrůmová (indiánská dívka Lisinga), která i tentokrát bodovala hlavně čistotou tónu a kultivovaností svého projevu, ...

 


1.jpg        Mesiáš byl s námi v kostele

         26. července 2010

         Dana Šimková

 

 Michaela Šrůmová byla jedinou dámou mezi sólisty večera. A opravdu klobouk dolů před jejími koloraturami, jistými výškami a nádherným projevem. Její part byl nepřeslechnutelný, působil velmi impozantně. Osobní setkání s ní bylo moc příjemné, Bylo z ní cítit pohodu, spokojenost, usmívala se, měla radost z právě skončeného koncertu... Doufám, že i ji budu moci brzy znovu slyšet! Pokud máte tu příležitost, běžte na její představení. Budete z jejího hlasu a projevu opravdu nadšení!     

 


3.jpg

     

       Na operu do Znojma a z něj pak rovnou na Haydnův Měsíc

       24. července 2009

Velkým překvapením pro mne byla koloraturní sopranistka Michaela Šrůmová, jejíž lehkost hlasu i projevu perfektně zapadly do profilu Haydnovy opery. Velice zajímavý hlas,  na který se těším i v jiných rolích, také se zdá, že bude mít ještě co nabídnout.

 

13.jpg 

Haydnův Svět na Měsíci lahodí ve Znojmě očím i uším.

23.7.2009

Vladimír Čech

Líbili se rovněž představitelky obou Buonafedových dcer, jimiž byly sopranistky Lívia                 Obručník Vénosová jako Clarice a Michaela Šrůmová coby Flaminia. Jim byla vlastní               dobrá technika, jisté koloratury a velice příjemné témbry.